Nasi wolontariusze

Anna Jaskulska

Specjalista ds. grafiki komputerowej

Studentka etnologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się krajami Europy Wschodniej, a w szczególności Mołdawią, w której prowadziła własne badania etnograficzne dotyczące tożsamości Polaków zamieszkujących ten kraj. Gdy tylko ma czas i możliwości podróżuje - najchętniej rowerem bądź autostopem i koniecznie na Wschód. Obecnie jej zainteresowania naukowe oscylują wokół zagadnień związanych z antropologią podróży.

Kamila Wojtyna

Absolwentka Studium Aktorstwa w Regionalnym Ośrodku Edukacji. Studiowała etnologię na Uniwersytecie Wrocławski. Była członkini grupy pantomimicznej w Teatrze Arka. Lubi muzykę elektroniczną z elementami muzyki orientalnej. Uwielbia gotować, śpiewać i fotografować. Jest modelką Lady Wrocław. Planuje naukę w Policealnej Szkole im. M. Daleckiej na kierunki wizaż i charakteryzacja. W wolnych chwilach pisze wiersze i sztuki teatralne.

Natalia Król

Specjalista ds. pozyskiwania nowych partnerów

Studentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. W życiu kieruje się ciekawością. Interesuje się wszystkim, co pomoże jej zrozumieć świat i człowieka. Wrażliwa na piękno. Uwielbia taniec, sztukę, poezję oraz muzykę, która towarzyszy jej niemalże bez przerwy.

Ma nadzieję, że współpraca z Instytutem Studiów Azjatyckich poszerzy jej horyzonty i wiedzę na temat kultury Orientu.

Reszke Ewa

Doktorantka w Zakładzie Teorii Literatury Instytutu Filologii Polskiej. Swoją pracę doktorską pisze pod kierunkiem prof. Wojciecha Solińskiego na temat niezwiązany z Indiami, bo o André Bretonie. Interesuje się Gender Studies, a co za tym idzie, pozycją kobiety we współczesnym społeczeństwie hinduskim.

W wolnym czasie pochłania ją ostatnio haft sutasz.

Bartosz Zaremba

Z Wrocławiem związany od 2005 roku, dawniej wyłącznie se swoim rodzinnym miastem Kluczborkiem. Z wykształcenia geograf, zafascynowany różnorodnością kultur i tradycji na świecie.

Pod względem naukowym posiada zainteresowania związane z geografią fizyczną, kompleksową oraz ekologią krajobrazu. W wolnym czasie lubi czytać, głównie fantastykę oraz książki podróżnicze. Regionalny patriota.

Jego marzeniem jest promowanie różnorodności kultur na świecie, w szczególności tych małych, zagrożonych wymarciem. Były uczestnik regionalnego programu sportowo-wolontariackiego ?Wolontariat ? włącz się?. Lubi także pływanie rekreacyjne. Ukończył szkołę muzyczną dzięki czemu umie grać na pianinie.

Edyta Gadowska

Studentka Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuję się zagadnieniami związanymi z antropologią muzyki, etnomuzykologii oraz kwestiami dotyczącymi tożsamości kulturowej. Prywatnie zajmuję się muzyką i fotografią.

Dotychczasowe zaciekawienie tematyką orientu i Indii jest całkiem świeże i oscyluje wokół sztuki oraz kuchni indyjskiej. Ma nadzieję, że współpraca z Instytutem Studiów Azjatyckich pogłębi te zainteresowania, poszerzy horyzonty i przyniesie nowe doświadczenia.

Agnieszka Dobrowolska

Agnieszka Dobrowolska

Studentka Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Wrocławskim. [Naiwnie? ;)] liczy, że studia na tym kierunku pozwolą jej na głębsze zrozumienie człowieka w perspektywie kulturowej i społecznej. Interesuje się m.in. polską sztuką ludową, kulturą krajów azjatyckich i eugeniką.

Opisując samą siebie często posługuje się słowami ?połączenie najbardziej wybujałego idealizmu z realizmem złagodzonym poczuciem humoru?, zaczerpniętymi z książki Topora, którego twórczość bardzo sobie ceni. Lubi burzę, żaby i zieloną herbatę.

Sylwia Krzyżanowska

Studentka serbokroatystyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Zafascynowana szeroko pojętym orientem. Wielbicielka wonnego dymu kadzidełek nieustannie wypełniającego jej pokój tak, jak sączący się z głośników psytrance i future garage. Pasjonatka filmów dokumentalnych i kina brytyjskiego ostatniego dwudziestolecia, rozsmakowana w kuchni koreańskiej.

W obszarze jej zainteresowań pozostają również języki obce, współczesne konflikty narodowościowe,  zwyczaje i obyczaje narodów bałkańskich, religie wschodu oraz muzyka ludowa różnych kultur.

Marta Strzelczak

Tłumacz języka niemieckiego

Mgr Germanistyki [Uniwersytet w Bydgoszczy]. Ukończyła kierunek Zarządzanie na Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu. Inspektor TOZ Wrocław [Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami]. Obecnie pracuje w szkolnictwie.

 

Agnieszka Lewek

Specjalista ds. pozyskiwania nowych partnerów

Studentka Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się kinematografią, muzyką oraz gospodarką. Pragnie podróżować, poznawać nowych ludzi, kultury oraz wprowadzać w życie zasadę ,,carpe diem?. Uwielbia spacerować, czytać dobre książki i gotować dla przyjaciół.

Małgorzata Siudak

Była studentka etnologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się etyką, a myśl azjatycka w zakresie duchowości stanowi bogate źródło inspiracji do refleksji. W wolnych chwilach zajmuje się tańcem brzucha oraz hawajskim hula. Poszukiwaczka nowych, zwłaszcza wegańskich, smaków.

Agnieszka Ślusarczyk

Studentka Filologii indyjskiej i kultury Indii na Uniwersytecie Wrocławskim. Zafascynowana Indiami szczególnie starożytnymi, tamtejszymi systemami religijnymi, ale także naszą rodzimą wiarą słowiańską. Zasłuchana w punk rocku i ska. Uwielbia gotować.

Agata Rorat

Specjalista ds. pozyskiwania nowych partnerów

Studentka Stosunków Międzynarodowych i Fotografii. Interesuje się sztuką, szczególnie impresjonizmem, literaturą (pochłania książki w ogromnej ilości) i fotografią. Lubi oglądać stare filmy, tworzyć kolaże i spać. Pragnie podróżować po całym świecie, samotnie z aparatem fotograficznym, podglądając życie ludzi w różnych zakątkach świata. 

Anna Bień

Studentka lingwistyki stosowanej UAM w Poznaniu. Lubi podróże małe i duże,
duże zwłaszcza. Wielka entuzjastka CouchSurfingu i zwiedzania świata na
rowerze. Głęboko przekonana, że prędzej czy później uda jej się otrzymać
wymarzoną posadę pasterza owiec na Islandii, w pakiecie z kolorowym
drewnianym domkiem, rzecz jasna.

Poza oczywistymi zainteresowaniami w
kierunku języków obcych lubi też jogę, wiewiórki, jeździć autostopem, pisać
prawdziwym piórem, stary jazz, książki Murakamiego, grzebać w ogródku i uczyć
się nowych rzeczy.

Aleksandra Hajduk

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Mama ośmiomiesięcznej Ninusi i żona swojego męża :). Kocha lato i słońce, tęskni nieustająco za polskim morzem. Jej wielką pasją jest uczenie innych. Fascynuje ją język polski. Nie znosi marnowania czasu, bo jej motto brzmi " trzeba wykorzystywać każdą sekundę w każdej minucie doby".

Justyna Malec

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Filologia Polska na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyła Intensywny Kurs CAE Cambridge w Langports Language College w Gold Coast w Australii.

Interesują ją podróże, odkrywanie nowych miejsc, poznawanie kultur i ludzi. Kierując się zdaniem - "Travel is the only thing you buy that makes you richer" ma nadzieję, że kiedyś będzie bardzo bogata... w podróżnicze doświadczenia.

Izabela Wierzchacz

Ukończyła ekonomię, choć przygodę z tą nauką zakończyła wraz z obroną dyplomu. Od lat związana z sektorem trzecim. Uwielbia podróże, przede wszystkim do wnętrza siebie (nie tylko ze względów ekonomicznych).

Lubi połykać książki (zwłaszcza literaturę faktu), choć z braku czasu jest przeważnie na czytelniczej diecie. Cieszy ją czerwone wino, kot Muniek i małe codzienne drobiazgi. Zakochana w Tybecie.

Magdalena M. Horbot

Absolwentka Wydziału Polonistyki UJ i studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UPJP II w Krakowie. Nauczycielka języka polskiego (w tym również jako obcego) i korektorka z wieloletnim doświadczeniem. Oczarowana Japonią ? jej sztuką, ogrodami, stylem życia mieszkańców Kraju Wschodzącego Słońca.

W wolnych chwilach ogląda dramę i animę oraz czyta mangę (ostatnio dołączyła do grona tłumaczy portalu Will Breakers). Kocha wiktoriańską Anglię i retro, lubi słuchać rosyjskiej muzyki pop i portugalskiego fado. Lubi też oglądać filmy, nad którymi można pomyśleć, pokazy tanga na You Tube oraz od czasu do czasu poeksperymentować w kuchni. Nałogowo pochłania dobre książki i... kawę.

Kamila Pietrewicz    

Korektor tekstów w języku polskim

Studentka piątego roku filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Chciałaby założyć własne wydawnictwo. Pisze pracę magisterską na temat języka ?Chamowa? Mirona Białoszewskiego. Interesuje się całą jego twórczością.

Lubi sport. Zamierza przebiec maraton. Nic nie sprawia jej tyle przyjemności, co joga. Marzy o nurkowaniu w Egipcie i wejściu na Kilimandżaro.

Maria Sadowska

KorektorGdy ukończyła podyplomowe studia edytorstwa na Uniwersytecie Łódzkim, nieobce stały się jej wewnętrzne sprzeciwy przed wstawianiem dywizu miast pauzy. Lubi dłubaninę w zdaniach, dobieranie lepszych sformułowań i konstruktywną krytykę ? jak to feministka?choleryczka. Sama zawiesi firankę w oknie, wymieni kolanko w zlewie, twierdząc przy tym z uporem, że gdyby nie pięcioletnie studia we Wrocławiu, poczynania te nadal pozostawałyby w strefie jej niespełnionych marzeń. To we Wrocławiu dodała kilka nowych kontaktówdo gg i wzięła udział w żarliwych dyskusjach, za którymi tęskniła od czasów raczkowania.

I tak, choć ceni miejską przestrzeń za jej imponującą architekturę, błogosławieństwo bibliotek oraz multikulturową społeczność, pozostaje tymczasem w zespoleniu z wiejską ludnością Jury Krakowsko?Częstochowskiej, urokliwymi zachodami słońca przy rechocie okolicznych żab oraz wiarą w wielowymiarową, pełną nadprzyrodzonych mocy, strukturę świata.