Kaja Bryx

Iberystka z drugim licencjatem z filologii klasycznej, przez dwa lata współpracowniczka Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr, obecnie uczy w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Poetka, tłumaczka, miłośniczka sztuki, badaczka kultur orientalnych, a w szczególności kultury indyjskiej.

Od kilku lat zajmuje się jej propagowaniem w Polsce, początkowo jako redaktor naczelna Wrocławskiego Biuletynu Orientalistycznego Duniya oraz współorganizatorka i uczestniczka Dni Indyjskich, a następnie za pośrednictwem licznych konferencji, festiwali, wykładów i debat o tematyce orientalnej oraz warsztatów Indyjska baśń o królewiczu Ramie oraz Gdzie mieszkali królewicz Rama i królewna Sita? prowadzonych przez nią wraz z Jackiem Tabiszem dla Uniwersytetu Dzieci.

W Indiach spędziła łącznie około 14 miesięcy, a rok akademicki 2010/11 spędziła w całości na nauce języka hindi i klasycznego tańca kathak w Centralnym Instytucie Hindi w Agrze dzięki stypendium ambasadora. W Polsce uczestniczyła także w warsztatach Milon Mela (kalarippajattu, taniec chau), Mamty Maharaj (kathak) i Chitrangee Uppamah (kućipudi).